/Files/images/17006254.jpg Краєзнавство - один із головних напрямків роботи шкільної бібліотеки.
Ми розкриваємо для читачів фонд краєзнавчої літератури, наближаємо їх до історії та літературного багацтва рідного міста.

Харків бере свій початок з Університетської гірки, але літературний Харків починається ще в ХІ столітті, майже за півстоліття до заснування міста при злитті річок Харків, Лопань і Уди. Саме тут, у 1185 році, проходили війська Новгород-Сіверського князя Ігоря під час його походу проти половців. У цьому краї народилася лірична пісня «Їхав козак за Дунай», автором якої був козак Харківського полку Семен Климовський. А біля селища Бабаї є криниця, їй більш ніж 200 років. І викопав її Г.С. Сковорода, викладач Харківського колегіуму. Жив у Харкові і Г.Квітка-Основ’яненко – організатор одного з перших в Україні театрів, засновник інституту шляхетних дівчат. У 1805 році відкрито перший в Україні університет, у цьму заслуга В. Каразіна. В університеті в різні часи працювали: О. Потебня, І. Срезневський, М. Костомаров, Д. Багалій, М. Сумцов, В. Данілевський, П. Гулак-Артемовський, М. Лисенко, М. Старицький та багато інших видатних людей України. Мабуть, найбурхливіше вирувало літературне життя в Харкові у 20-30 роки. Центральною фігурою був Микола Хвильовий. У будинку під назвою «Слово» жили і живуть відомі українські письменники. Харків недарма вважається колискою української літератури. «Вперше те, що можна вже назвати українським літературним рухом, бачимо ми наприкінці другого десятиріччя ХІХст.: в столиці Слобідської України – Харкові… У Харкові один за одним виступає ряд письменників з більшими чи меншими обдарованнями, що пишуть українською мовою в харківських виданнях: Петро Гулак-Артемовський, автор кількох прекрасних віршів, Григорій Квітка – автор перших українських повістей, Амвросій Метлинський та Микола Костомаров – українські поети й етнографи. Харкову ж належали й такі діячі, як автор першої української граматики Павловський (1808), видавці українських пісень Цертелєв (1819), Срезневський (1833) та інші. Тут жили і творили філософ і поет ХVIII сторіччя Григорій Сковорода, засновник української драматургії Григорій Квітка-Основ’яненко, тут з’явився перший в Україні літературний журнал «Харківський Демокріт" (який, до того же, був і першим гумористичним виданням). Серед самобутніх періодичних видань – «Чумацький шлях» та «Бурсацкий спуск». Харківський клуб пісенної поезії імені Юрія Візбора – унікальне явище в культурному просторі Харкова. Він існує при Будинку вчених вже сорок років як дитя бардів 60-х років. Харків – це місто відомих книжкових видавництв: до них належать «Основа», «Ранок», «Фоліо», «Майдан», «Золотые страницы», "Школа", "Пегас", "Фактор" та інші.Література рідного краю в нашій бібліотеці

Перевірте себе, чи добре ви знаєте рідне місто? - Краєзнавча вікторина про Харків

Відкрийте для себе сучасну літературну Слобожанщину:

Харківська організація спілки письменників України

Пропонуємо також завітати на сайт Ямб-клуб, де ви знайдете Вірші харківських поетів

Харківська обласна бібліотека для дітей

Музей Григорію Сковороді у селищі Сковородинівка Харківської області

Тут жили і творили філософ і поет ХVIII сторіччя Григорій Сковорода, засновник української драматургії Григорій Квітка-Основ’яненко, тут з’явився перший в Україні літературний журнал «Харківський Демокріт (який, до того же, був і першим гумористичним виданням). Серед самобутніх періодичних видань – «Чумацький шлях» та «Бурсацкий спуск». Не втратив свого лиця й харківський клуб пісенної поезії імені Юрія Візбора – унікальне явище в культурному просторі Харкова. Він існує при Будинку вчених вже сорок років як дитя бардів 60-х років і, здається, збирається змагатися за славу довгожителя з британськими клубами.
Харків – це місто відомих книжкових видавництв: до них належать «Основа»,«Ранок», «Фоліо», «Майдан», «Золотые страницы» тощо.

Харківський літературний музей

Інтерактивні екскурсії та заняття

З'явився Літературний музей у Харкові 1988 року у маєтку початку XX ст. (вул. Багалія, 6) завдяки наполегливим зусиллям харківських ентузіастів. Від історико-літературної пам'ятки — Будинку літераторів ім. В. Еллана-Блакитного — музейному зібранню дісталися лише автентичні двері тієї будівлі.

Віртуальна подорож містом

Кiлькiсть переглядiв: 0