Правила безпечної їзди на велосипеді

З кожним роком велосипедистів лише більшає, але багато з них не знають основних правил дорожнього руху. Через це трапляється багато різних ДТП, тому ми вирішили нагадати і розповісти деякі правила для велосипедистів на дорозі, щоб ваші катання були безпечними.

Шолом

Дискусій щодо цього предмету захисту є багато, але одне беззаперечно – він мав би бути у кожного (особливо у дітей).

При виборі шолому основний акцент потрібно ставити на те:

• щоб він був Вашого розміру і добре «сидів» на голові;
  • щоб ремні застібалися надійно;
  • щоб шолом був комфортним та легким.

Велосипед

Задля підвищення безпеки повинен бути оснащений:

• гальмами – передні та задні (за виключенням велосипедів з фіксованою передачею, де гальмування відбувається за рахунок зворотнього ходу педалей. Обираючи такий тип велосипеда Ви значно знижуєте рівень безпеки під час їзди).
  • дзвінком або сигналом;
  • засобами освітлення (для їзди вночі);
  • задньою мигалкою чи відбивачем червоного кольору (також жовтими відбивачами на педалях, якщо дозволяє конструкція).

Декілька правил безпечної їзди

Малюки повинні кататися у безпечних для цього місцях (стадіони, майданчики, парки та в інших місцях). По дорозі на велосипедах мають право їздити діти від14 років.

Повороти потрібно показувати рукою(вліво-вправо). Гальмування – руку вверх.

8b96387f935f2dd442e78f38dbf0e30c

Вночі потрібно вмикати ліхтарі та мигалки. Їзда без світла є однією із найпоширеніших причин ДТП з летальними наслідками.

Забороняється рух по проїжджій частині, коли є велодоріжка.

Велосипедист має право переїжджатиТІЛЬКИвелосипедний переїзд, що з’єднує велодоріжки між проїжджою частиною. У випадку наявності лише пішохідного переходу велосипедист повинен злізти з велика і перейти дорогу везучи його поруч.

Забороняється рух по тротуарах (крім дітей до 7-ми років на дитячих велосипедах під наглядом дорослих).

Також суворо забороняється:

• під час руху триматися за інший транспортний засіб.
  • їздити не тримаючись за кермо та знімати ноги з педалей;
  • перевозити пасажирів на велосипеді (за винятком дітей до 7 років на додатковому сидінні, котре обладнане надійно закріпленими підніжками).

Перед катанням потрібно перевірити справність велосипеда. Зокрема:

• перевірити гальма та дзвінок (звуковий сигнал);
  • оглянути ланцюг;
  • переконатись, що колеса накачані, а сідло відрегульоване за зростом;
  • перевірити кермо.

Загалом, початкові навики їзди велосипедом треба здобувати у дворах і на тихих вулицях. Потім, у міру набуття досвіду, не відмовляйтеся від поїздок і по жвавих вулицях.

Приємних та безпечних катань !